Друк

Наукометрична база даних – бібліографічна і реферативна база даних, інструмент для відстеження цитованості наукових публікацій. Наукометрична база даних це також пошукова система, яка формує статистику, що характеризує стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій.

Основні наукометричні показники:

Індекс цитування - прийнятий у науковому світі показник "значущості" праць вченого і являє собою число посилань на публікації вченого у реферованих наукових періодичних виданнях. SCI є одним з найпоширеніших науко метричних показників. Наявність у науково-освітніх організаціях вчених, які мають високий індекс цитування, говорить про високу ефективність та результативності діяльності вузу в цілому.

Індекс Хірша (h-index) - показник, запропонований в 2005 р. американськими фізиком Хорхе Хиршем з університету Сан-Дієго, Каліфорнія. Критерій заснований на кількості публікацій вченого і кількості цитувань цих публікацій, і розраховується за спеціальною формулою.

 

Імпакт-фактор (ІФ або IF) - формальний чисельний показник інформаційної значимості наукового журналу. Показник розраховується як кількість посилань у конкретному році на опубліковані в журналі статті за попередні 2-3 роки. Вважається, що чим вище значення імпакт-фактору, тим вищі наукова цінність та авторитетність журналу. 

 

НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ

З 2021 року Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії надано річний доступ до електронних книг бази даних ScienceDirect компанії Elsevier. Це майже 39 тис. видань (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.). Передплату за кошти держбюджету забезпечило МОН України.

На платформі ScienceDirect представлені такі типи наукових видань як: електронні книги Elsevier (eBooks), книжкові серії (Book Series), довідкові видання (Handbook), навчальні посібники (Textbooks) тощо.
Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв.

Доступ здійснюється у бібліотеці ХГПА та в локальній мережі академії за посиланням:https: //www.sciencedirect.com/

 



Доступ до ScienceDirect з локальної мережі ХГПА Вебінари про роботу з базою даних ScienceDirect:
Перші кроки у ScienceDirect
Читання – це навчання
Цікавій Варварі на базарі носа Не відірвали
ScienceDirect – можливості у відкритому доступі

 




Доступ до Scopus з локальної мережі ХГПА 
Інформаційний сайт Scopus
Інструкція з користування 
Перелік видань, які індексуються Scopus